Straight Plug Shell Circular Pin Connectors Waterproof 14 Pin XC22T14KHP
Ebuddy Technology Co.,Limited
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
Brand Name : Ebuddy
Model Number : XC22T14KHP
Certification : CE.ROHS
Place of Origin : China
MOQ : 1
Price : 2-10USD
Payment Terms : Western Union, T/T,Paypal
Supply Ability : 10000pcs per month
Packaging Details : pp pag
Shell Style : Straight plug
Pins : Multi pin
Contact : 7pin male
Application : aerospace
Product name : male cable connector
Type : waterproof connector
Contact Now
14pin cable connector ciruclar aviation connector XC22T14KHP
Why do buy compatible connector from Ebuddy?
1. 100% compatible lemo connector,
2. Help you save at least 30% cost
3. Cable assembly offer,help you save production time.
Q & A:
1.How to choose connector you want?
(kindly tell us lemo connector model number or connector size and pins number you want)
2.How to pay us?
(We accept paypal,TT,westunion etc payment terms)
3.How we ship goods?
(By DHL,FEDEX,UPS etc pr you can choose your own express)
4.If i have a male or female lemo connector,could i use EBUDDY connector instead?
(Yes, our connectors are totally compatible with lemo connector)
5.How about delivery time of Ebuddy?
(Usually 5-8 days after received payment)
Custom service:
  • Cable assembly service: we can supply cable assembly service according to your requirements.
  • Cable assembly solution supply: We can make cable assembly service solution to meets you need.
Product Tags:
circular din connector
circular power connector
Cheap Straight Plug Shell Circular Pin Connectors Waterproof 14 Pin XC22T14KHP for sale
Straight Plug Shell Circular Pin Connectors Waterproof 14 Pin XC22T14KHP Images